Jak zamontować bramę garażową?
Zwieńczeniem nowo wybudowanego czy świeżo wyremontowanego garażu jest brama garażowa. Po wybraniu rodzaju bramy pozostaje zamontowanie jej. Poprawny montaż bramy garażowej jest istotny ze względu na zabezpieczenie mienia znajdującego się w garażu, izolację budynku i bezpieczeństwo użytkowników bramy. Aby tak było, bramę musi zamontować osoba, która wie, jak to zrobić w poprawny sposób.
Dlaczego bramę garażową powinna montować profesjonalna ekipa?
Aby uniknąć błędów w montażu bramy, najlepiej jest zatrudnić do tego profesjonalną ekipę. Zainstalowanie bramy bez doświadczenia nie jest łatwym zadaniem. Konieczne jest posiadanie specjalistycznych narzędzi oraz wiedza, na co zwrócić uwagę, by brama działała prawidłowo. Samodzielne zamontowanie bramy może doprowadzić do utraty gwarancji producenta oraz do uszkodzenia jej.
Montaż bramy ręcznej przez osobę nieposiadającą kwalifikacji jest możliwy, jednak w przypadku bramy automatycznej konieczne jest podpięcie napędu elektrycznego, co może wykonać jedynie osoba mająca uprawienia SEP.
Nasza firma zajmuje się profesjonalnym montażem bram garażowych różnego typu. Oferujemy naprawę oraz montaż bram segmentowych w Warszawie i okolicach.
W jaki sposób przygotować otwór na bramę?
To, na co ma wpływ klient, to odpowiednie przygotowanie otworu na bramę. Aby móc ją zainstalować, garaż powinien być wykończony. Prace remontowe wykonywane po zamontowaniu bramy mogą doprowadzić do jej uszkodzenia i zabrudzenia. Ściany w garażu powinny być otynkowane i pomalowane. Otwór na bramę musi być prostokątny, dopasowany do wymiarów bramy, a powierzchnia otworu musi być równa. Jeśli garaż ma być ocieplony, to również należy go ocieplić przed montażem bramy.
Kolejnym istotnym elementem jest posadzka. Powinna mieć ostateczną wysokość, ponieważ do niej dostosowuje się wielkość i dokładne miejsce montażu bramy.
Ważne jest, by wszystkie prace remontowe zostały wykonane przed zamontowaniem bramy również dlatego, że pył remontowy negatywnie wpływa na działanie bramy, a wilgoć wytrącająca się z powietrza w trakcie schnięcia tynku czy betonu osadza się na bramie, co również nie jest dla niej korzystne.